Вести

 • Електрична пумпа за подмачкување маснотии

  Перформанси и карактеристики на електричните пумпи за подмачкување маснотии, волуметриски пумпи за подмачкување маснотии и пумпи со клип Електричните пумпи за подмачкување маснотии, волуметриски пумпи за подмачкување со маснотии и пумпи со клип се три вида опрема за подмачкување што се користи во различни индустрии за подмачкување на м...
  Прочитај повеќе
 • Автоматска пумпа за подмачкување на клипот

  Автоматска пумпа за подмачкување на клипот: професионално решение за ефикасно подмачкување на маслото Автоматската пумпа за подмачкување на клипот е иновативно решение што го револуционизира полето на подмачкување масло.Со своите напредни карактеристики и врвна технологија, оваа пумпа обезбедува совршена комбинација...
  Прочитај повеќе
 • Пумпа за подмачкување со маснотии под висок притисок

  Пумпа за подмачкување со маснотии под висок притисок: обезбедување непречено функционирање Пумпите за подмачкување со маснотии со висок притисок се најсовремена опрема дизајнирана да обезбеди ефикасно, сигурно подмачкување на широк опсег на индустриски машини и опрема.Оваа прогресивна клипна пумпа нуди напредни функции за...
  Прочитај повеќе
 • ЕМО Хановер го иновира производството НИЕ сме

  BAOTN Интелигентна технологија за подмачкување (Dongguan) Co., Ltd неодамна учествуваше на престижната изложба EMO 2023 година.Настанот се одржа во Хановер, Германија и беше поздравен како репер за глобалниот развој на индустриската технологија.Оваа изложба ги прикажува најсовремените иновации на...
  Прочитај повеќе
 • Проверениот распрскувач ја подобрува ефикасноста и квалитетот на обработката

  Инспекциски распрскувачи: Подобрување на ефикасноста и квалитетот на обработката Во индустриите каде што прецизноста и ефикасноста се клучни, од суштинско значење е да се има сигурен и ефикасен систем за подмачкување.Проверениот распрскувач е револуционерен производ кој ги комбинира функциите на системот за подмачкување со прскање и микрофонот...
  Прочитај повеќе
 • Рачна пумпа за маснотии Волуметриска пумпа за подмачкување маснотии (пумпа со клип)

  Перформанси и карактеристики Блокот за притискање на маслото е усвоен за вшмукување масло во вакуум, работата е едноставна и удобна, а вентилот за прилагодување се користи за да се спречи прекумерен притисок на пумпата за подмачкување.Обезбеден е рачен вентил под притисок.Кога притисокот ќе го достигне мерачот...
  Прочитај повеќе
 • Прскалка за тип EVJ Check

  Перформанси и карактеристики: Производот треба да се работи со принципот на вакуумско самовшмукување, а течноста се атомизира преку млазницата и воздухот до прскање на работните парчиња, алатите или лежиштата и другите точки за подмачкување.Ефектите на ладење се одлични, а подмачкувањето е ...
  Прочитај повеќе
 • Централизиран систем за подмачкување со тенко масло од типот на отпор

  Системот за отпорно подмачкување е составен од отпорен филтер за машина за подмачкување, BSD/BSE/BSA/CZB и други блокови за дистрибуција на масло директно, пропорционални споеви со различни спецификации може да се изберат според количината на масло што е потребно за секоја точка за подмачкување и подмачкување ...
  Прочитај повеќе
 • ETC Систем за ладење за подмачкување со масло и гас

  Перформанси и карактеристики 1,Микро и континуирано снабдување со масло може да воспостави стабилен филм за масло 2,Системот има дигитален дисплеј за прикажување на работниот статус 3,Опремен со прекинувач за аларм за ниско ниво на масло за реализирање аларм за ниско ниво на течност 4,Системот е опремен со воздушен притисок и притисок на масло...
  Прочитај повеќе
 • Карактеристики на вертикална повеќестепена центрифугална пумпа

  Карактеристики на производот Прекрасен изглед, тивко работење, силна моќност, висока ефикасност, заштеда на енергија Опсег на примена Машински центар, индустриско чистење, електрична искра, CNC струг, систем за филтрирање, мелница, систем за ладење Медиум за пренесување Погоден за тенок, чист, некорозивен, не -експлозивна, цврста партичка...
  Прочитај повеќе
 • Честитки до BAOTN за неговиот целосен успех во CHINAPLAS и CIMT!

  Честитки до BAOTN за неговиот целосен успех во CHINAPLAS и CIMT!Двата настани беа многу очекувани од инсајдерите во индустријата, со силна посетеност.На изложбата CHINAPLAS, врвната паметна пумпа за подмачкување на BAOTN беше една од главните моменти.Оваа иновативна машина е дизајнирана да...
  Прочитај повеќе
 • Автоматски централен систем за подмачкување

  BAOTN Intelligent Lubrication Technology (Dongguan) Co., Ltd со гордост ја претставува нашата најнова иновација во технологијата за автоматско централно подмачкување.Нашите автоматски централни системи за подмачкување се совршено решение за бизниси кои сакаат да го поедностават процесот на подмачкување и да ја зголемат ефикасноста...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/7