Тип Кина MJG4 потопување фабрика пумпа под висок притисок и производители | Baoteng

тип MJG4 потопување пумпа под висок притисок

Краток опис:

● За алатка механички сечење, течни испорака.

● непречен пренос на нафта, ниско ниво на бучава

● Применливи за вратило за ладење и подмачкување, водич железнички подмачкување итн

● инспекција на производот, гаранција за две години


 • Гарантен период: 2 години
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Друштвото за животна средина

  примена поле

  предност

  Тагови производ

   

  MJG-4

  MJG4

  2.1 2.2

  Изведба и карактеристики

  MJG2 на компанијата / MJG4 / MJG6 серија производи се вертикална повеќестепена високопритисна центрифугална пумпа. 

  Апликацијата е сечење течност со плус испорака пумпа за алатки и други апликации.

  На се применува течност вклучува растворливост во вода, низок вискозитет и неутрален ладење средства за подмачкување.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Профил на компанијата

  Dongguan Baoteng Машини Co, Ltd разви во еден од водечките производителот машини од областа централизирани системи за подмачкување. Основана во август 2006 година се придржуваат на компанијата на стратешки пристап кој интегритет е од фундаментално значење и квалитет победи на иднината "Таа произведува различни квалитет и стабилна производи подмачкување уред, вклучувајќи отпорни, волуметриски, circulative, спреј тип, прогресивни сува и тенки масло подмачкување производи, кои се користат во сите видови на метал сечење, CNC машина, обработка центри, печат, печатење, текстил, лифт, рударството. храна, леење, пластика и други индустрии "подмачкување систем8d9d4c2f2

  BAOTN тим турнеја

  1

  3 (2)

  3

   

  Нашата компанија е професионална производител и дистрибутер на централизирано уреди за подмачкување систем за 13 години. И нашите производи се широко се користи во систем за подмачкување уреди во следните индустрии
  1. Метал обработка сечење опрема
  2, 3C опрема
  3, дрво опрема
  4, лим опрема
  5, автоматизација
  6, лиење опрема
  7, споите опрема
  8, текстилна опрема
  9, печатење на хартија за пакување на храна опрема
  10. Лифт
  11. Градежни машини
  12, автомобилот

  1 (1)

  BDG електрична маст за подмачкување пумпа

  1 (2)

  ТОРБА Пневматски маст за подмачкување пумпа

  1 (3)

  BDGS електрична маст за подмачкување пумпа

  1 (4)

  БТ-A2P4 Тенки масло за подмачкување пумпа со дигитален дисплеј

  нашата услуга

  Ние може да ви помогне да го изберете вистинскиот пумпа
  совршен по продажбата на услуги и големите резерви
  OEM цел е прифатена
  Строги тестирање за да се обезбеди висок квалитет на секој производ ќе оди преку строга тест

  Нашата предност:

  2 години гаранција за нашите производи
  од 13 години искуство во маркетинг и производство на машини за подмачкување систем
  Строги тестирање за да се обезбеди висок квалитет на секој производи ќе одат преку строга тест
  одличен по продажбата на услуги може да се понуди

  Сертификат

  999

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас